TaTaZu s Tata Bojs a Lenkou Dusilovou

17.10.2012 / 20:00 - 02:00

Info

TaTaZu! - speciální koncertní program 17.října v SaSaZu

Poslední rok patří v historii Tata Bojs mezi ty vůbec nejrušnější. V červnu 2011 vyšlo poslední studiové album LEŽATÁ OSMIČKA, následované rozsáhlým turné s jedinečnou tečkou v podobě křtu a koncertní prezentace celého alba v říjnu loňského roku v Praze v Hale Letná. Letos na jaře skupina nabídla limitovanou sérii posledního alba s originální grafikou Milana Caise jako vinylové LP a výpravné reedice 4 zásadních alb skupiny (Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum a Kluci kde ste?) obsahující řadu nevydaných raritních demo verzí, remixů a live nahrávek. Zdálo by se, že tím mají letos Tata Bojs bohatě splněno, ale opak je pravdou. Letošní podzim bude pro kapelu a jich příznivce bohatý na vizuální vjemy a to nejenom v tradiční 2D formě, ale Hanspaulský kvintet razantně vstoupí také do 3D prostoru.

První a hned více než smělé seznámení s 3D technologií proběhlo v červenci, kdy byly natočeny záběry pro nový videoklip ke skladbě „Homo demo“. Režisérem videoklipu je Šimon Šafránek a partnersky se na něm podílely Samsung a produkční společnost Caviar. A protože Tata Bojs nechtěli ponechat nic náhodě, nechali si poslat kamerový systém i s technikem, kterým se realizoval zatím poslední 3D počin slavného Ridleyho Scotta akční snímek Prométheus.

Souběžně s tím je dokončováno také nové DVD Tata Bojs, které pod názvem LEŽATÁ LETNÁ 2011 nabídne záznam výše zmíněného koncertu z října loňského roku za účastí Clarinet Factory a Vladimíra 518 jako hostů. DVD vyjde 19.10. Na LEŽATÉ LETNÉ 2011 se objeví navíc jak ve 2D, tak i jako 3D nový videoklip „Homo demo“.

Křest nového DVD se pak uskuteční 17.10. v pražském klubu SaSaZu, kde se Tata Bojs představí se svým samostatným koncertem vůbec poprvé. Celý večer pod názvem TaTaZu! slibuje být opět výjimečnou vizuální podívanou. Roli speciálního hosta tentokrát od Tata Bojs přijala Lenka Dusilová. „ Plánujeme opět značný upgrate scény a nějaké drobné úpravy projekcí. Scéna bude tentokrát v pohybu. Zaujala mě možnost kombinace dvou LED systémů s různou kvalitou rozlišení a různé hloubky jejich instalace. Prostor pódia bude jimi vymezen a my budeme v určitých momentech uzavřeni uvnitř. Pro tuto speciální příležitost jsem oslovil, kromě našeho stálého spolupracovníka VJ Clada, i další skvělé animátory Dalibora Jandu a Ondřeje Ševčíka. Playlist by měl být částečně odlišný od našich letních koncertů, ale v zásadě lze říci, že audiovizuální rokenrolovej blázinec to bude jako vždycky“. – směje se Milan Cais. Vstupenky na koncert Tata Bojs - TaTaZu! 17. 10. 2012 budou v prodeji výhradně prostřednictvím sítě Ticketstream od 7. září. 2012. Cena vstupenky v předprodeji 390,- a na místě 450,- Pozor, kapacita omezena! Vstupenky v síti TICKETSTREAM včetně cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour, knihkupectví KANZELSBERGER a síti prodejen BONTONLAND, www.ticketstream.cz, e-mail: info@ticketstream.cz. Na tuto akci můžete zakoupit E-TICKET, který si zaplatíte a ihned vytisknete z pohodlí svého domova!

Více na : www.tatabojs.cz