BAUCHKLANG

25.10.2012 / 20:00 - 05:00

Info

BAUCHKLANG @ SASAZU Hvězdy evropského beatboxu se vracejí do Prahy! V Sasazu vystoupí 25. 10. 2012. Předskočí jim BONUS.

„Dobrý tón“. Tak lze z němčiny přeložit název rakouských BAUCHKLANG, patřících mezi absolutní špičku současné evropské beatboxové scény. V Česku má tato vokální pětice velký počet nadšených fanoušků, kteří se mohou těšit na další společné setkání. Uskuteční se 25. října 2012 v klubu Sasazu v rámci série Sasazu Live.

Bauchklang v polovině devadesátých let založil zpěvák a nadšenec do tehdy mladé vokální formy zvané beatbox Andreas Fränzel, který exceloval též v rakouské verzi muzikálu Jesus Christ Superstar. Společně s dalšími čtyřmi vokalisty výhradně za použití svých úst začali vytvářet hudbu, čerpající z mnoha odnoží urban music - hip hop, drum’n’bass, reggae či dub.

Společně vydali pět alb, poslední Signs vyšlo v roce 2010. Získali za ně řadu ocenění včetně rakouské obdoby Grammy Amadeus Award nebo celoevropské Youngster of Art Award, jejíž držitelkou je i naše operní diva Magdalena Kožená.

Těžištěm tvorby Bauchklang však zůstávají elektrizující koncerty, jimiž si skupina získala věrné příznivce po celé Evropě, zejména ve Francii. Nadšení vyvolalo také jejich vystoupení v indické Bombaji v roce 2008, jehož záznam byl o rok později vydán i na albu a DVD.

Před Bauchklang v Sasazu premiérově zahraje domácí projekt BONUS pražského hudebníka Martina Hůly, jehož album Náměstí míru bylo v lednu 2012 vyhlášeno historicky prvním vítězem nové ceny hudební kritiky Apollo.

Vstupenky v předprodeji jsou k dostání za 340 Kč v síti Ticketpro. Na místě pak hudební příznivci zaplatí 390 Kč. Dveře klubu Sasazu budou otevřeny od 20 hodin.